czwartek, 31 marca 2011

Dofinansowania do kolektorów

Solary - dofinansowanie

Autorem artykułu jest Atommy .



Artykuł dla wszystkich osób zainteresowanych zainstalowaniem solarów w swoim domu lub wspólnocie mieszkaniowej, zawierający praktyczne porady na temat możliwości uzyskania dofinansowania do instalacji solarnej.

Chciałbyś założyć w swoim domu instalację solarną i szukasz informacji na temat dofinansowania? Ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Znajdziesz w nim wiele praktycznych informacji o tym komu przysługuje na solary dofinansowanie, jaka może być maksymalna wysokość dofinansowania oraz jakie warunki trzeba spełnić aby takie dofinansowanie dostać.

Komu należy się dofinansowanie na solary?

Praktycznie każdemu, czy to wspólnocie mieszkaniowej czy osobie fizycznej.
Na solary dofinansowanie przysługuje też rolnikom, ale musi być spełniony jeden warunek - solary nie mogą być wykorzystywane w gospodarstwie rolnym, a jedynie w prywatnych mieszkaniach rolników.

Ile wynosi maksymalne dofinansowanie do solarów?

Na solary dofinansowanie stanowi 45% kosztów montażu i zakupu tychże solarów. Dofinansowanie do kolektorów występuje tylko wraz z kredytem bankowym, a jego przeznaczenie to częściowa spłata tego kredytu.

Jak dostać na solary dofinansowanie?

Należy udać się do jednego z kilku banków, któe przystąpiły do programu dofinansowania i któe podpisały stosowną umowę z NFOŚiGW. Zakup należy udokumentować fakturami zakupu. Następnie należy podpisać specjalny protokół końcowego odbioru Przedsięwzięcia”, a następnie czekać na przeprowadzenie przez bank kontroli.

Na solary dofinansowanie udzielane jest bezgotówkowo w okresie do dwóch miesięcy od daty złożenia w banku tego protokołu.

Cały proces wymaga trochę zachodu, ale sądzę, że "gra jest warta świeczki", gdyż na solary dofinansowanie jest znaczne.

Życzę powodzenia.

---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

6 komentarzy:

  1. Wydaje mi się, że na ten moment fotowoltaika jest tak popularna i opłacalna, że nie ma nad czym się zastanawiać. U mnie na dachu taką instalację PV montowała firma https://olsztynskieokna.eu/ którą oczywiście mogę bardzo polecić.

    OdpowiedzUsuń
  2. Na pewne w dzisiejszych czasach jest sporo różnych możliwości dofinansowania takiej inwestycji i to jest fajne. Zresztą jak czytałem o farmach fotowoltaicznych https://poprostuenergia.pl/farma-fotowoltaiczna-co-to-jest-i-jak-dziala/ to mogę śmiało powiedzieć, że jest to na pewno rozwiązanie przyszłości. Nie dość, że ekologiczne to do tego jeszcze bardzo wydajne.

    OdpowiedzUsuń
  3. W sumie ja się nad tym jeszcze nie zastanawiałem, ale chyba bardziej interesuje mnie kwestia fotowoltaiki. Tym bardziej wiem, ze fachowcy z http://inovativ.pl/ bardzo dobrze wykonują wszelkiej maści instalacje fotowoltaiczne.

    OdpowiedzUsuń
  4. Niestety nie wiem jak na dzisiejszy dzień to wygląda, ale myślę, że dobrze jest wiedzieć komu zlecić wykonanie oraz montaż tego typu instalacji. Ja wybrałem firmę https://www.asta-energy.pl/ i jestem zdania, że ten wybór był jak najbardziej właściwy.

    OdpowiedzUsuń
  5. Elektryka to dziedzina, która nieustannie się rozwija. Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami i trendami, odwiedź https://elektryk-wroclaw.pl/. Znajdziesz tam wiele ciekawych artykułów na ten temat.

    OdpowiedzUsuń
  6. Nie wiem jak w przypadku kolektorów ale montując panele fotowoltaiczne to poza dotacją można także odliczyć koszt inwestycji od podatku. Jest to tak zwana ulga termomodernizacyjna, na https://fiberlink.pl/fotowoltaika/blog/ulga-termomodernizacyjna-czyli-jak-odliczyc-fotowoltaike-od-podatku/ sprawdzicie jak dokładnie takie odliczenie się wykonuje. To kolejny sposób na skrócenie czasu zwrotu inwestycji.

    OdpowiedzUsuń